Ne ítélkezzünk, ne próbáljuk meg értelmezni a titkos kémiát két ember között - filmajánló
Fanny Ardant a szerelem és a szenvedélyek megszállottjának vallja magát, és ezt 73 évesen is letaglózó karizmával bizonyítja a Fiatal szeretőkben.
Fanny Ardant a szerelem és a szenvedélyek megszállottjának vallja magát, és ezt 73 évesen is letaglózó karizmával bizonyítja a Fiatal szeretőkben.
A hidegháború sosemvolt abszurd eseményeit a forró Balaton-partra helyezi a héten mozikba kerülő magyar vígjáték, a Nyugati nyaralás.
Elhangzik Dohnányi Ernő amerikai emigrációjában komponált rapszódiája is, amelyet idehaza alig ismernek.
A peresztrojka kezdete utáni három évtized számos meghatározó alakjának és kisemberének útját követi végig az orosz-amerikai újságíró és LMBTQ-aktivista, Masha Gessen Jövőnk a múlt című dokumentumregénye.
Az 1848–1849-es szabadságharc leverése utáni években 600-700 ezer ember vándorolt az Újvilágba, róluk ír a két hónapig szünetelő történelmi magazin.
Jörg Müller hamburgi fotós tárlatán arra kaphatunk választ, hogyan élnek ma a német kivándorlók leszármazottai szerte a világban.
Az Alvajáró emberek a korszakra jellemző történelmi-irodalomtörténeti aspektusokat, társadalmi és kulturális kérdéseket is alapos vizsgálat alá veszi.
A 91 éves, élni szerető alkotó új felvételeket is készített mostani kiállítására, olyan színészekről vagy irodalmárokról is, akiket soha nem fotózott korábban.
A Darius Kopp-sorozat harmadik része, a Kötélen a második rész sötét világából az életbe lassan visszatérő főszereplő története.
A Broadway the Hard Way koncertalbum az 1980-as évek Amerikájának története negyven forró percben.
A ranglétra csúcsán magukat sérthetetlennek érzők sötét üzelmeibe villanásnyi betekintést enged Jorge Guerricaechevarría forgatókönyvíró valós események ihlette filmje.
Szentendrén, a Ferenczy Múzeumi Centrumban látható a 94 éves Márkus Anna, külföldön Anna Mark néven ismertté vált grafikus és festő retrospektív tárlata.
Bódi Attila első regényéből Sebestyén Aba rendezett megrendítő előadást, amelynek miniturnéja most ér Budapestre.
Bruno Dumont France című filmje egyszerre egy szupersztár válságsztorija, illetve médiakritika a néző megvezetésének pofonegyszerű technikájáról.
Michael Crawley skót hosszútávfutó, antropológus megírta, mik az etióp csodafutók titkai.
Hiteles képet fest az 1970-es évek Magyarországáról Szökevények című könyvében Mátyás Győző, aki már nem érhette meg első regényének megjelenését.
Jordan Peele rendező megtartotta két előző filmje, a minimális költségvetésű Tűnj el! és a Mi poétikus horrorját, ám Nem című új mozijában a klausztrofóbiás belsőket a pompás táj hatalmas tereire cserélte.
Az olvasó egyebek közt egy irodalomtörténeti József Attila biográfia-kiegészítéssel is találkozhat.
A megújulás témájára négy képzőművészeti egyetem hallgatói hoznak létre élőképeket a pénteken kezdődő Arcus Temporum XVlll fesztiválon, melynek Mácsai Pál lesz a házigazdája.
Valóban él, aki kattintgat? Tényleg mindenki beleszól a világ folyásába, aki megszólal egy közösségi platformon? Patricia Lockwood Erről nem beszélünk című regényének főszereplője egy internetfüggő nő.